Więcej o cyklu

Cykl “Co po maturze?” ma pomóc Wam w wyborze odpowiednich studiów. Staram się, aby informacje, które przekazuję były rzetelne. Nie mogę jednak dać gwarancji, że wszystkie są w 100% poprawne – może zdarzyć się, że dany kierunek nie zostanie uruchomiony lub w momencie, w którym będziesz czytać moje wpisy część z nich może ulec lekkiej zmianie. Nie jestem w stanie kontrolować wszystkich uczelni. Choć cały cykl da Ci dość szczegółowy pogląd na kwestie uczelni i realizowanych przedmiotów, pamiętaj, że informacją najważniejszą jest ta zamieszczona na stronie uczelni i to nią powinieneś się sugerować. 

Analizowane uczelnie

W tym cyklu analizowałam wyłącznie uczelnie państwowe – może więc zdarzyć się, że dany kierunek jest dostępny również na uczelniach niewymienionych w tekście. Jeśli jednak znajdziesz jakąś lukę w tym materiale i jest on związany z uczelnią publiczną – daj mi proszę znać!

Wybrane kierunki

Wybierając kierunki sugerowałam się tym czy możesz na niego aplikować mając maturę z chemii i biologii. Nie znaczy to, że nie możesz wybrać czegoś zupełnie innego, jak również, że nie możesz na nie aplikować pisząc maturę z innych przedmiotów. Kryteria są zazwyczaj dość elastyczne – dla pewności sprawdź stronę uczelni.

 

Jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące wpisów zostaw wiadomość w komentarzu lub napisz do mnie przez zakładkę “kontakt”.